2013 Schulich Leader Nominees - p

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Freida Ross
BRANKSOME HALL
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Ron Code
Saugeen District Secondary School
Port Elgin, Ontario
Nominated by:
Rhonda MacRae
QUEEN ELIZABETH DISTRICT HIGH SCHOOL
sioux lookout, Ontario
Nominated by:
Jayne McCullough
MEDWAY HIGH SCHOOL
ARVA, Ontario
Nominated by:
Krysta Brosseau
Walkerville Collegiate Institute
Windsor, Ontario
University of Waterloo
Nominated by:
Anthony Griffith
Central Peel Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Holly Gerke
J. PERCY PAGE SCHOOL
EDMONTON, Alberta
Nominated by:
Richard Tremblay
Cégep de Thetford
Thetford Mines, Quebec
Nominated by:
Isabelle VEZINA
LYCEE CLAUDEL
OTTAWA, Ontario
Nominated by:
Anita Mohar
SIR WINSTON CHURCHILL SECONDARY SCHOOL
HAMILTON, Ontario
Nominated by:
Judy Hubbard
St. Christopher Catholic Secondary School
Sarnia, Ontario
Nominated by:
Frederick Charles
YORK MEMORIAL COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
John Perkins
CENTENNIAL SECONDARY SCHOOL
BELLEVILLE, Ontario
Nominated by:
Carol Lau Liew
Richview Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
Delaine Anderson
Sheldon-Williams Collegiate
Regina, Saskatchewan
Nominated by:
Sarah McDonald
TOWN CENTRE PRIVATE MONTESSORI SCHOOLS
MARKHAM, Ontario
Nominated by:
Jennifer Lawson
Highland Secondary School
Dundas, Ontario
Nominated by:
Kirsten Farquhar
Elgin Park Secondary
Surrey, British Columbia
Nominated by:
RALPH PERCEY
RONCALLI CENTRAL HIGH SCHOOL
CONCEPTION BAY, Newfoundland
Nominated by:
John Murphy
BREBEUF COLLEGE SECONDARY SCHOOL
NORTH YORK, Ontario
Nominated by:
Frank Samuels
Ulpanat Orot
Toronto, Ontario
Nominated by:
Kelly Ann Marks
O'Gorman High School
Timmins, Ontario
Nominated by:
Neelu Chadha
Westview Centennial Secondary School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Melodie Quinn
AVON VIEW HIGH SCHOOL
WINDSOR, Nova Scotia
Nominated by:
Steve Greene
Banff Community High School
Banff, Alberta
Nominated by:
Jennifer Craft
St. Malachy's Memorial High School
Saint John, New Brunswick
Nominated by:
Giselle Paone
BISHOP TONNOS SECONDARY SCHOOL
ANCASTER, Ontario
Nominated by:
James Flynn
North Colchester High School
Tatamagouche, Nova Scotia
Nominated by:
Britt Walton
BURNABY MOUNTAIN SECONDARY SCHOOL
BURNABY, British Columbia
Nominated by:
Catherine Cimini
James Cardinal McGuigan
Toronto, Ontario
Nominated by:
Joyce Ho
Carver Christian
Burnaby, British Columbia
Nominated by:
Tammy McCulloch
MAJOR PRATT SCHOOL
RUSSELL, Manitoba
Nominated by:
Carolyn Bell
St. Anne's CSS
Clinton, Ontario
Nominated by:
Monique Gravel
École Maurice-Lavallée
Edmonton, Alberta
Nominated by:
Ryan Kuch
Bishop Reding
Milton, Ontario
Nominated by:
Tamara Coyle
Mother Teresa HS
Nepean, Ontario
Nominated by:
Mary Jane Cochrane
ST. JOHN'S COLLEGE
BRANTFORD, Ontario
Nominated by:
Kristina Humphreys
Hawthorn School for Girls
Toronto, Ontario
Nominated by:
Mark Joly
ST. STEPHEN'S SECONDARY SCHOOL
BOWMANVILLE, Ontario
Nominated by:
Rick Lindquist
Dryden High School
Dryden, Ontario
Nominated by:
Laura Pong
Etobicoke School of the Arts
Toronto, Ontario
Nominated by:
Mary Jane Oldford
HOLY CROSS SCHOOL
EASTPORT, Newfoundland