2013 Schulich Leader Nominees - m

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Ellen Hutcheson
Huron Park Secondary School
Woodstcok, Ontario
Nominated by:
Jim Donovan
Three Oaks Senior High
Summerside, Prince Edward Island
Nominated by:
Denice Breen
Glace Bay High School
Glace Bay, Nova Scotia
Memorial University
Nominated by:
Paul Leonard
Notre Dame Catholic Secondary School
Burlington, Ontario
Nominated by:
Jennifer McFarlane
MIRAMICHI VALLEY HIGH SCHOOL
MIRAMICHI, New Brunswick
Nominated by:
Lynda McFarlane
Gordon Graydon Memorial Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
John McCullough
PINETREE SECONDARY SCHOOL
COQUITLAM, British Columbia
Nominated by:
Lynne Lefebvre
ASSUMPTION JR\ SR HIGH SCHOOL
COLD LAKE, Alberta
Nominated by:
Michelle Filion
ECOLE SECONDAIRE L'ESCALE
ROCKLAND, Ontario
Nominated by:
Teresa Beck
Queen Elizabeth Secondary
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Kay Holly
ST. CATHARINES COLLEGIATE
ST CATHARINES, Ontario
Nominated by:
Lenna Siuciak
ST. FRANCIS SECONDARY SCHOOL
ST CATHARINES, Ontario
Nominated by:
Michelle Steel
Ladysmith Secondary School
Ladysmith, British Columbia
Nominated by:
Sharon Ocello
LIGHTHOUSE CHRISTIAN ACADEMY
SYLVAN LAKE, Alberta
Nominated by:
Jillian Peltier
Wasse-Abin High School
Wikwemikong, Ontario
Nominated by:
Ken McMaster
TAMANAWIS SECONDARY SCHOOL
SURREY, British Columbia
Nominated by:
Devina Ozla
PANORAMA RIDGE SECONDARY SCHOOL
SURREY, British Columbia
Nominated by:
Krista Hamilton
JAMES M. HILL MEMORIAL SCHOOL
MIRAMICHI, New Brunswick
Nominated by:
Shelley Greene-Cornick
PASADENA ACADEMY
PASADENA, Newfoundland
Nominated by:
Tami MacLeod
ST. THOMAS OF VILLANOVA COLLEGE
KING CITY, Ontario
Nominated by:
Susan Dumbrell
Sa-Hali Secondary School
Kamloops, British Columbia
Nominated by:
Dana Cross
Caledonia Regional High
Hillsborough, New Brunswick
Memorial University
Nominated by:
Michelle Pucknell
Blyth Academy
Toronto, Ontario
Nominated by:
Colin Chow
BURNABY SOUTH SECONDARY SCHOOL
BURNABY, British Columbia
Nominated by:
Ruth Murray
WEST ELGIN SECONDARY SCHOOL
WEST LORNE, Ontario
Nominated by:
Tara Didychuk
Stonewall Collegiate
Stonewall, Manitoba
Nominated by:
Allan Phipps
EDWARD MILNE COMMUNITY SCHOOL
SOOKE, British Columbia
Nominated by:
Sabrina Davis
MARSHALL MCLUHAN SECONDARY SCHOOL
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Kathy Klemp
MAYERTHORPE JR\ SR HIGH SCHOOL
MAYERTHORPE, Alberta
Nominated by:
Roseanne MacGregor
NORTH NOVA EDUCATION CENTRE
NEW GLASGOW, Nova Scotia
Nominated by:
Chantal Gingras
Collège de Bois-de-Boulogne
Montréal, Quebec
Nominated by:
Susan Maharaj
PIERRE ELLIOTT TRUDEAU HIGH SCHOOL
MARKHAM, Ontario
Nominated by:
Rhonda McLean
COLE HARBOUR DISTRICT HIGH SCHOOL
DARTMOUTH, Nova Scotia
Nominated by:
Anastasia Mavromihelakis
LESTER B. PEARSON COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Amanda St.Jean
JOHN F ROSS COLLEGIATE & VOCATIONAL INSTITUTE
GUELPH, Ontario
Nominated by:
Cyndi Forrest-Gregoire
Kingston Collegiate & Vocational Institute
Kingston, Ontario
Nominated by:
Cynthia Rose
O'Donel High School
Mount Pearl, Newfoundland
Nominated by:
Elizabeth Taylor
SIMONDS HIGH SCHOOL
SAINT JOHN, New Brunswick
Nominated by:
Janice Schaffer
Bassano School
Bassano, Alberta
Nominated by:
Laurie Maltby
ECOLE SECONDAIRE MACDONALD-CARTIER
SUDBURY, Ontario
Nominated by:
Laura Killen
GLEBE COLLEGIATE INSTITUTE
OTTAWA, Ontario
Nominated by:
David Fischer
St. Michael's College School
Toronto, Ontario