2013 Schulich Leader Nominees - l

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Anne Castonguay
ECOLE SECONDAIRE CATHOLIQUE CHAMPLAIN
CHELMSFORD, Ontario
Nominated by:
Mary Soln
R.S. MCLAUGHLIN COLLEGIATE & VOC INSTITUTE
OSHAWA, Ontario
Nominated by:
Susan Koo
R.A. McMath Secondary
RICHMOND, British Columbia
Nominated by:
Geoff Taylor
BRITANNIA SECONDARY SCHOOL
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Margot Peck
UXBRIDGE SECONDARY SCHOOL
UXBRIDGE, Ontario
Nominated by:
Jennifer Loukes
Claremont Secondary School
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Nancy Rose
HANTS EAST RURAL HIGH SCHOOL
MILFORD STATION, Nova Scotia
Nominated by:
Cecile Johnson
ECOLE SECONDAIRE COCHRANE HIGH
COCHRANE, Ontario
Nominated by:
Kim Patenaude
Champlain Regional College - St. Lawrence
Québec, Quebec
Université Laval
Nominated by:
Sylvie Rossignol
Cégep de Rivière-du-Loup
Rivière-du-Loup, Quebec
Université Laval
Nominated by:
Jill Yates
CHIPMAN FOREST AVENUE SCHOOL
CHIPMAN, New Brunswick
Nominated by:
Anthony Steinruck
Kitsilano Secondary School
Vancouver, British Columbia
McMaster University
Nominated by:
Kerry Offord
FOREST LAWN HIGH SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Lorraine Laporte
Murdoch MacKay Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Nancy McEachern
Bonar Law Memorial School
Rexton, New Brunswick
Nominated by:
Lorraine Christy
SIR WINSTON CHURCHILL COLLEGIATE & VI
THUNDER BAY, Ontario
Nominated by:
Charlene MacKinnon
Bishop O'Byrne High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Jenine Yellowlees
ANDERSON COLLEGIATE & VOC INSTITUTE
WHITBY, Ontario
Nominated by:
Susan Trowell
CENTRE DUFFERIN DISTRICT HIGH SCHOOL
SHELBOURNE, Ontario
Nominated by:
Shelly Merry-Aucoin
CAPE BRETON HIGHLANDS ACADEMY & EDUCATION CENTRE
TERRE NOIRE, Nova Scotia
Nominated by:
Kathleen Paterson
VINCENT MASSEY SECONDARY SCHOOL
WINDSOR, Ontario
Nominated by:
Demetra Levogiannis
Danforth Collegiate and Technical Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
Martin Breault
ECOLE SECONDAIRE STE-MARIE
TEMISKAMING SHORES, Ontario
Nominated by:
John Baisch
MANITOUWADGE HIGH SCHOOL
MANITOUWADGE, Ontario
Nominated by:
Diane Parisien
ECOLE SECONDAIRE CASSELMAN
CASSELMAN, Ontario
Nominated by:
Derek Apple
ELPHINSTONE COMMUNITY SECONDARY SCHOOL
GIBSONS, British Columbia
Nominated by:
Marcel Ouellette
École Alexandre-Taché
St. Albert, Alberta
Nominated by:
Peter van der Meulen
M.M. Robinson High School
Burlington, Ontario
Nominated by:
Blair Duckworth
Cardinal Carter Academy For The Arts
Willowdale ( Toronto ), Ontario
Nominated by:
Manon Boulanger
ECOLE SECONDAIRE GISELE LALONDE
ORLEANS, Ontario
Nominated by:
Reina Chidiac
LANGSTAFF SECONDARY SCHOOL
RICHMOND HILL, Ontario
Nominated by:
Natasha Gates
Eric Hamber
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Julie McCabe
COLONEL GRAY SENIOR HIGH SCHOOL
CHARLOTTETOWN, Prince Edward Island
Nominated by:
Martin Ritsma
Stratford Northwestern Secondary School
Stratford, Ontario
Nominated by:
Jenny Gehiere
Seaquam Secondary
Delta, British Columbia
Nominated by:
Karen Lowe
WINDERMERE SECONDARY SCHOOL
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Jane Kolmatycki
CARIHI SECONDARY SCHOOL
CAMPBELL RIVER, British Columbia
Nominated by:
Miguel Jorge
JEAN VANIER SECONDARY SCHOOL
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Lana Allen
Bow Valley High School
Cochrane, Alberta
Nominated by:
Julie Brunel
Virden Collegiate Institute
Virden, Manitoba
Nominated by:
Sean Nicholson
Ancaster High School
Ancaster, Ontario
Nominated by:
Linda Pack
École Secondaire Lacombe Composite High School
Lacombe, Alberta
University of Alberta