2013 Schulich Leader Nominees - k

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Lauren Kennedy
MISSISSAUGA SECONDARY SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Ann Cartwright
LONDON SOUTH SECONDARY SCHOOL
LONDON, Ontario
Nominated by:
Liz Moruzi
NORTH PARK COLLEGIATE & VOCATIONAL SCHOOL
BRANTFORD, Ontario
Nominated by:
Mark Geekie
STRATHCLAIR COMMUNITY SCHOOL
STRATHCLAIR, Manitoba
Nominated by:
Cora Pickering
R.E. Mountain Secondary School
Langley, British Columbia
Nominated by:
Barbara Rosenberg
Academy for Gifted Children P.A.C.E.
Richmond Hill, Ontario
McGill University
Nominated by:
Todd Cormier
Saint John High School
Saint John, New Brunswick
University of New Brunswick
Nominated by:
George Kozlovic
Walnut Grove Secondary School
Langley, British Columbia
Nominated by:
Randal Olson
Holy Trinity Academy
Drayton Valley, Alberta
Nominated by:
Jennifer MacLachlan
RIDLEY COLLEGE
ST CATHARINES, Ontario
Nominated by:
Warren Friesen
W.C. MILLER COLLEGIATE
ALTONA, Manitoba
Nominated by:
BEN MURRAY
STAYNER COLLEGIATE INSTITUTE
STAYNER, Ontario
Nominated by:
Daniel Grimes
ASCENSION COLLEGIATE
BAY ROBERTS, Newfoundland
Nominated by:
Janice Bonter
CENTRE HASTINGS SECONDARY SCHOOL
MADOC, Ontario
Nominated by:
Carolyn Black
Kensington Intermediate Senior High School
Kensington, Prince Edward Island
Nominated by:
Kirsten Morozov
Stratford Hall IB World School
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Janet Meyer
Mount Elizabeth Middle Secondary School
Kitimat, British Columbia
University of Victoria
Nominated by:
Bo Staude
CRESTWOOD SECONDARY SCHOOL
PETERBOROUGH, Ontario
Nominated by:
Pamela Spock
REGINA HUDA SCHOOL
REGINA, Saskatchewan
Nominated by:
Diego Testa
Sardis Secondary School
Chilliwack, British Columbia
Nominated by:
Paulo Sarmento
L.A. Matheson
Surrey, British Columbia
University of British Columbia
Nominated by:
Tania Craig
Pickering High School
Ajax, Ontario
Nominated by:
Chantelle Schoofs
KILDONAN EAST COLLEGIATE
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
Deborah Ansari
Ascension of Our Lord Catholic Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Ian Carswell
St. John's Kilmarnock School
Breslau, Ontario
Nominated by:
Iqbal Gill
University Hill Secondary School
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Joanne Tomiyama
Wellington Secondary School
Nanaimo, British Columbia
University of Victoria
Nominated by:
Trevor Grills
Lisgar Collegiate Institute
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Miguel Zhou
Maranatha Christian School
Williams Lake, British Columbia
Nominated by:
Mike Little
Estevan Comp
Estevan, Saskatchewan
Nominated by:
Angela Lowry
Loyalist Collegiate and Vocational Institute
Kingston, Ontario
Nominated by:
Marylène Allard
LORD TWEEDSMUIR SECONDARY SCHOOL
SURREY, British Columbia
Nominated by:
Heather Jobin
Blenheim District High School
Blenheim, Ontario
Nominated by:
Danny Lalonde
Frontenac Secondary School
Kingston, Ontario
Nominated by:
Susan Baker
SENATOR O'CONNOR COLLEGE
NORTH YORK, Ontario
Nominated by:
Donna Naufal Moffatt
ELMWOOD SCHOOL
OTTAWA, Ontario
Nominated by:
Claire Wilson
All Saints CHS
Kanata, Ontario
Nominated by:
Jeannie Mazurkiewicz
Le Collège français
Toronto, Ontario
Nominated by:
Karma Knittig
Annaheim School
Annaheim, Saskatchewan
Nominated by:
Christine Bredin
Alexander Mackenzie High School
Richmond Hill, Ontario
Nominated by:
Christina Marchese
ST. JOAN OF ARC CATHOLIC HIGH SCHOOL
MAPLE, Ontario