2013 Schulich Leader Nominees - g

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Colette Boulay
Cégep de la Gaspésie et des Îles
Gaspé, Quebec
Nominated by:
Tammy Saylor
Central Collegiate
Moose Jaw, Saskatchewan
Nominated by:
Lyna Labelle
ACADEMIE ANGE GABRIEL
BROCKVILLE, Ontario
Nominated by:
Luc Michaud
POLYVALENTE LOUIS-J-ROBICHAUD
SHEDIAC, New Brunswick
Nominated by:
Corey Baker
BONNYVILLE CENTRALIZED HIGH SCHOOL
BONNYVILLE, Alberta
Nominated by:
Joseph Mallory
ADAM SCOTT COLLEGIATE & VI
PETERBOROUGH, Ontario
Nominated by:
Jennifer Bieber
INDIAN HEAD HIGH SCHOOL
INDIAN HEAD, Saskatchewan
Nominated by:
Alexander Skene
Robert Bateman High School
Burlington, Ontario
Nominated by:
Constance Sacher
Bethlehem Catholic High School
Saskatoon, Saskatchewan
Nominated by:
Ivan Adrian
BROOKSWOOD SECONDARY SCHOOL
LANGLEY, British Columbia
Nominated by:
Jerry O'Connor
JOHN PAUL II SECONDARY SCHOOL
LONDON, Ontario
Nominated by:
Lee Behrns
CORNERSTONE CHRISTIAN SCHOOL
MOOSE JAW, Saskatchewan
Nominated by:
Carrie Craig
QUEEN MARGARET'S SCHOOL
DUNCAN, British Columbia
Nominated by:
Brian Traynor
National Ski Academy
Collingwood, Ontario
Nominated by:
Deanna Hardy
GROS MORNE ACADEMY
ROCKY HARBOUR, Newfoundland
Nominated by:
Jeffrey Farber
BOND ACADEMY & INTL COLLEGE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Erminia Tonelli
LORETTO ABBEY HIGH SCHOOL
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Dale Skoreyko
MCNALLY SCHOOL
EDMONTON, Alberta
Nominated by:
Vera Turnbull
ROTHESAY NETHERWOOD SCHOOL
ROTHESAY, New Brunswick
Nominated by:
Carole Maltais
Cégep de Jonquière
Jonquière, Quebec
Nominated by:
Rhoda Mulrooney
Stephenville High School
Stephenville, Newfoundland
University of New Brunswick
Nominated by:
Gerri Brown
Ursuline College Chatham Catholic Secondary School
Chatham, Ontario
Nominated by:
Susan Kirkwood
SOUTH POINTE ACADEMY
TSAWWASSEN, British Columbia
Nominated by:
Russell Atkinson
Barrie Central Collegiate
Barrie, Ontario
Nominated by:
Al Pugh
SALMON ARM SECONDARY SCHOOL
SALMON ARM, British Columbia
Nominated by:
Judy Darling
O'NEILL COLLEGIATE & VOC INSTITUTE
OSHAWA, Ontario
Nominated by:
Katherine Rieger
Imperial
Imperial, Saskatchewan
Nominated by:
Mary Ann Mulligan
St. Francis Xavier Catholic High School
Hammond, On
Nominated by:
Mohammed Dendar
MEADOWVALE SECONDARY SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Glen Heinrichs
OSOYOOS SECONDARY SCHOOL
OSOYOOS, British Columbia
Nominated by:
Chad Lintott
Cedar Community Secondary
Nanaimo, British Columbia
Nominated by:
Karen Allan
Henry Street High School
Whitby, Ontario
Nominated by:
Gloria Sarmento
Frank Hurt Secondary
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Jane Stinson
MCADAM HIGH SCHOOL
MCADAM, New Brunswick
Nominated by:
Debra Long
Mark R. Isfeld Secondary School
Courtenay, British Columbia
Nominated by:
Donna Thompson
SPECTRUM COMMUNITY SECONDARY SCHOOL
VICTORIA, British Columbia
Nominated by:
Mary DeLorenzi
White Pines Collegiate & Vocational School
Sault Ste. Marie, Ontario
Nominated by:
Donna McMahon
DUNNVILLE SECONDARY SCHOOL
DUNNVILLE, Ontario
Nominated by:
Elaine Cameron
Kinkora Regional High School
Kinkora, Prince Edward Island
Nominated by:
Craig Nordoff
Cathedral High School
hamilton, Ontario
Nominated by:
Alvaretta Smith
Leo Hayes High School
Fredericton, New Brunswick
Nominated by:
Veryan Wolsak
Glenlyon Norfolk School
Victoria, British Columbia