2013 Schulich Leader Nominees - D

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Denise Bourque
ECOLE SECONDAIRE DE PAR-EN-BAS
TUSKET, Nova Scotia
Nominated by:
Chelsey Burbee
SPIRIT RIVER REGIONAL ACADEMY
SPIRIT RIVER, Alberta
Nominated by:
Fiona Olson
CENTRE HIGH SCHOOL
EDMONTON, Alberta
Nominated by:
Karen L'Heureux
SARNIA COLLEGIATE & TECHNICAL SCHOOL
SARNIA, Ontario
Nominated by:
David Flynn
Notre Dame Catholic Secondary School
Ajax, Ontario
Nominated by:
julie zachary
KORAH COLLEGIATE & VOCATIONAL SCHOOL
SAULT STE MARIE, Ontario
Nominated by:
Cynthia Wallace
Memorial Composite High School
Sydney Mines, Nova Scotia
Nominated by:
Agnese Puopolo
Father Bressani
Woodbridge, Ontario
Nominated by:
Donna Colquhoun
Streetsville Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Karyn Barber
Hunting Hills High School
Red Deer, Alberta
Nominated by:
Stephen Scrimshaw
KING GEORGE SECONDARY SCHOOL
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Robin Hayne
EAST ANTIGONISH EDUCATION CENTRE & ACADEMY
MONASTERY, Nova Scotia
Nominated by:
Angela Hill
County Central High School
Vulcan, Alberta
Nominated by:
Don Lewis
THOUSAND ISLANDS SECONDARY SCHOOL
BROCKVILLE, Ontario
Nominated by:
Mary Rajic
ST. JOSEPH MORROW SECONDARY PARK
NORTH YORK, Ontario
Nominated by:
Bill Simmons
ROBERT LAND ACADEMY
WELLANDPORT, Ontario
Nominated by:
Christine Taylor
NORTH PEACE SECONDARY SCHOOL
FORT ST JOHN, British Columbia
Nominated by:
Pamela Sherwin
Marianopolis College
Westmount, Quebec
Nominated by:
Lori Brown
CAMPOBELLO ISLAND CONSOLIDATED SCHOOL
WILSON'S BEACH, New Brunswick
Nominated by:
Judy Horne
Sir Winston Churchill
St. Catharines, Ontario
Nominated by:
Hazel Clark
Sutherland Secondary School
North Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Maureen Woodard
Hants North Rural High
Kennetcook, Nova Scotia
Nominated by:
Carlo Hansen
JOHN PAUL II COLLEGIATE
NORTH BATTLEFORD, Saskatchewan
Nominated by:
Brigitte Graff
École Pointe-des-Chênes
Ste-Anne, Manitoba
Nominated by:
Maura Keenan
HOLY CROSS REGIONAL HIGH SCHOOL
SURREY, British Columbia
Nominated by:
Mark Nicholson
STANLEY HIGH SCHOOL
STANLEY, New Brunswick
Nominated by:
Vince De Luca
Laura Secord Secondary School
St. Catharines, Ontario
McMaster University
Nominated by:
Steven Maurer
Don Mills Collegiate
Toronto, Ontario
Nominated by:
Kathie Coutts
Western Canada High
Calgary, Alberta
Nominated by:
Holly Conway
BISHOP MACDONELL CATHOLIC HIGH SCHOOL
GUELPH, Ontario
Nominated by:
Matt McCarthy
Sacred Heart Catholic High School
Stittsville, Ontario
Nominated by:
Mitch Luiten
Borden School
Borden, Saskatchewan
Nominated by:
Bob Carlin
RESURRECTION CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
KITCHENER, Ontario
Nominated by:
Terry Hughes
MACKENZIE HIGH SCHOOL
DEEP RIVER, Ontario
Nominated by:
Janice Johnston
Merivale High School
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Sandy Corrado
KELOWNA SECONDARY SCHOOL
KELOWNA, British Columbia
Nominated by:
Karen Chalmers-Beaulieu
ECOLE DU SOMMET
ST -AUL, Alberta
Nominated by:
Carey Blatchford
THREE LAKES SCHOOL
MIDDLE LAKE, Saskatchewan
Nominated by:
Susan Poole
Cochrane High School
Cochrane, Alberta
Nominated by:
Sharon Lesy
CHATHAM-KENT SECONDARY SCHOOL
CHATHAM, Ontario
Nominated by:
Michelle Bacon
Collège Béliveau
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Linda Mason
Lord Beaverbrook High School
Calgary, Alberta