2013 Schulich Leader Nominees - c

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Susan Longo-Santia
FATHER JOHN REDMOND CATHOLIC SECONDARY SCHOOL
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Elana Goldman
A.Y. Jackson Secondary School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Patti Skolski
HARRY AINLAY SCHOOL
EDMONTON, Alberta
Nominated by:
Kristin Austman
Heritage Woods Secondary School
Port Moody, British Columbia
Nominated by:
Joyce MacDonald
Leduc Composite High School
Leduc, Alberta
Nominated by:
Sarah Dunsford
RUNDLE COLLEGE
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Geordie Wilson
Tec Voc
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Paula Pace
Sydney Academy
Sydney, Nova Scotia
Nominated by:
Rhys Warren
FENELON FALLS SECONDARY SCHOOL
FENELON FALLS, Ontario
Nominated by:
Sharon Bourque
PERTH & DISTRICT COLLEGIATE INSITUTE
PERTH, Ontario
Nominated by:
Simon Tuffin
PACIFIC CHRISTIAN SCHOOL
VICTORIA, British Columbia
Nominated by:
Sr. Mary Woodward
RIVIER ACADEMY
PRINCE ALBERT, Saskatchewan
Nominated by:
Raymond Moy
KILLARNEY SECONDARY SCHOOL
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Heather MacDonald
Fountain Academy of the Sacred Heart
HALIFAX, Nova Scotia
Nominated by:
Renee Hislop
HANDSWORTH SECONDARY SCHOOL
NORTH VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Anthony Notte
SUPERIOR HEIGHTS INTERM SECONDARY & VOC SCHOOL
SAULT STE MARIE, Ontario
Nominated by:
Valerie Paetz
Stelly's
Saanichton, British Columbia
Nominated by:
Judy Lamarche
ROTHWELL-OSNABRUCK DISTRICT SCHOOL
INGLESIDE, Ontario
Nominated by:
Cherie Borden
CITADEL HIGH SCHOOL
HALIFAX, Nova Scotia
Nominated by:
Kathy Evans
Holy Trinity Catholic High School
Simcoe, Ontario
Nominated by:
Lisa Gomes
Father Henry Carr C.S.S.
Toronto, Ontario
Nominated by:
Tracy Howard
HOLY TRINITY SCHOOL
RICHMOND HILL, Ontario
Nominated by:
Jaclyn Castagna
ASSUMPTION COLLEGE
WINDSOR, Ontario
Nominated by:
Tammy Ough
TERRY FOX SR SECONDARY SCHOOL
PORT COQUITLAM, British Columbia
Nominated by:
Galyna Volyanska
Westside Preparatory School
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Aynsley Sasaki
King's Edgehill School
Windsor, Nova Scotia
Nominated by:
Jason Eagles
ST. ALOYSIUS GONZAGA SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Susanna Perry
Yale Secondary
Abbotsford, British Columbia
Nominated by:
Diane Longtin
ECOLE SECONDAIRE EMBRUN
EMBRUN, Ontario
Nominated by:
Jana Wilson
SEMIAHMOO SECONDARY SCHOOL
SURREY, British Columbia
Nominated by:
Krista Hovey
HAMPTON HIGH SCHOOL
HAMPTON, New Brunswick
Nominated by:
Kathy Grant
Sentinel Secondary School
West Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Mary Du
DR. NORMAN BETHUNE COLLEGIATE INSTITUTE
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Alim Mondal
Bayview Secondary School
Richmond Hill, Ontario
Nominated by:
Erica Schmidt
H.J. CAMBIE SECONDARY SCHOOL
RICHMOND, British Columbia
Nominated by:
DIANA WASILENKO
UNIONVILLE HIGH SCHOOL
MARKHAM, Ontario
Nominated by:
Theresa Armstrong
Pigeon Lake
Falun, Alberta
Nominated by:
Patrick Savage
Eastern Shore District High School
Musquodoboit Harbour, Nova Scotia
Nominated by:
Lynn Lercher
MAGEE SECONDARY SCHOOL
VANCOUVER, British Columbia
Nominated by:
Bruce Roffey
ST ANDREW'S COLLEGE
AURORA, Ontario
Nominated by:
Kent Armstrong
LORNE PARK SECONDARY SCHOOL
MISSISSAUGA, Ontario
Nominated by:
Christa Lapointe
Vanier Collegiate
Moose Jaw, Saskatchewan