2013 Schulich Leader Nominees - b

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Nominated by:
Rob Lee
Wallaceburg District Secondary School
Wallaceburg, Ontario
Nominated by:
Dave Weichel
Parry Sound High School
Parry Sound, Ontario
Nominated by:
Rachel Nakashoji
Colonel By
Gloucester, Ontario
Nominated by:
Mark Centazzo
EDWIN PARR COMPOSITE COMMUNITY SCHOOL
ATHABASCA, Alberta
Nominated by:
Penni Gunby
Louise Arbour Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Myra Hood
Ernest Manning High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Katherine Karvonen
MAXWELL HEIGHTS PUBLIC SCHOOL
OSHAWA, Ontario
Nominated by:
Mary Anne Bonfigli
Holy Cross Catholic Academy
Woodbridge, Ontario
Nominated by:
Jonas Kublinskas
Sir Wilfrid Laurier S.S
London, Ontario
Nominated by:
Paula Kipfer
WATERLOO-OXFORD DISTRICT HIGH SCHOOL
BADEN, Ontario
Nominated by:
Todd Schmekel
Foothills Composite High School
Okotoks, Alberta
Nominated by:
Vince Russiello
Archbishop Romero Catholic Secondary School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Marlene Rantala
Lockerby Composite School
Sudbury, Ontario
Nominated by:
Kate Stringer
NEW GERMANY RURAL HIGH SCHOOL
NEW GERMANY, Nova Scotia
Nominated by:
Hart Sera
GRAY ACADEMY OF JEWISH EDUCATION
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
Linda Adams
Centre Wellington District High School
Fergus, Ontario
Nominated by:
Lino Battilana
Cardinal Newman Secondary School
Stoney Creek, Ontario
McGill University
Nominated by:
Brenda Asselin
Gananoque Secondary School
Gananoque, Ontario
Nominated by:
Bruce Middleton
West Island College International - Class Afloat
Lunenburg, Nova Scotia
Nominated by:
Kelly Shimp
ST. AUGUSTINE SCHOOL
PONOKA, Alberta
Nominated by:
Greg Schnurr
WALKERTON DISTRICT SECONDARY SCHOOL
WALKERTON, Ontario
Nominated by:
Sacha Debreuil
CHURCHILL HIGH SCHOOL
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
Pauline Scott
Fountain Academy of the Sacred Heart
HALIFAX, Nova Scotia
Nominated by:
Stephane Millette
ECOLE BOREALE
HAY RIVER, Northwest Territories
Nominated by:
Dick Mulder
ST. THERESA SECONDARY SCHOOL
BELLEVILLE, Ontario
Nominated by:
Kristy Sletten
HAZLET SCHOOL
HAZLET, Saskatchewan
Nominated by:
Sue Ward
Bridgetown Regional High School
Bridgetown, Nova Scotia
Nominated by:
Gail Fry
LUTHER COLLEGE HIGH SCHOOL
REGINA, Saskatchewan
Nominated by:
Valerie Esau
ELM CREEK SCHOOL
ELM CREEK, Manitoba
Nominated by:
Lisa Romanowski
ECOLE SECONDAIRE NEELIN HIGH SCHOOL
BRANDON, Manitoba
Nominated by:
Roderick Conte
WESTMOUNT COLLEGIATE INSTITUTE
VAUGHAN, Ontario
Nominated by:
Carla Carrier
MEDICINE HAT HIGH SCHOOL
MEDICINE HAT, Alberta
Nominated by:
Richard Stoll
ANNE & MAX TANENBAUM COMMUNITY HEBREW ACADEMY OF TORONTO
VAUGHAN, Ontario
Nominated by:
Edward Doadt
Huron Heights Secondary School
Kitchener, Ontario
University of British Columbia
Nominated by:
Stephen McDonald
HILLFIELD STRATHALLAN COLLEGE
HAMILTON, Ontario
Nominated by:
Sue Hovi
BEAVER BRAE SECONDARY SCHOOL
KENORA, Ontario
Nominated by:
Andrew Gosney
MILLWOOD HIGH SCHOOL
LOWER SACKVILLE, Nova Scotia
Nominated by:
Linda Palmer
LAKE SUPERIOR HIGH SCHOOL
TERRACE BAY, Ontario
Nominated by:
Paulette Godwin
Rothesay High School
Rothesay, New Brunswick
Nominated by:
Dale Rudd
William Aberhart High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Lisa Ayton
BURNSVIEW SECONDARY SCHOOL
DELTA, British Columbia
Nominated by:
Alison Lewis
ASSINIBOIA COMPOSITE HIGH SCHOOL
ASSINIBOIA, Saskatchewan