2012 Schulich Leader Nominees

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
Adrian Bowers
Sir John A Macdonald C.I.
Toronto, Ontario
Nominated by:
Jim Kinnie
Clarkson Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Lynn Maksymchak
Nechako Valley Secondary
Vanderhoof, British Columbia
Nominated by:
Aaron Kardish
SATEC at WA Porter CI
Scarborough, Ontario
Nominated by:
Glenn Nelson
Canmore Collegiate
Canmore, Alberta
Nominated by:
L. BULKA
ST. JOHN'S HIGH SCHOOL
WINNIPEG, Manitoba
Nominated by:
Brenda Gervais
École secondaire E J Lajeunesse
Windsor, Ontario
Nominated by:
Phyllis Kereliuk
Clarence Fulton Secondary School
Vernon, British Columbia
University of Victoria
Nominated by:
katherine menjolian
St. Benedict CSS
Cambridge, Ontario
Nominated by:
Robbyn Deroo
Holy Trinity Catholic High
Simcoe, Ontario
Nominated by:
Diane Parisien
École secondaire catholique de Casselman
Casselman, Ontario
Université de Montréal
Nominated by:
Alison Uys
Toronto French School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Kelly O'Donnell
École Secondaire L'Alliance
Irquois Falls, Ontario
Nominated by:
MONIA AYADI
École secondaire Michel-Gratton
Windsor, Ontario
Nominated by:
JASON KUPERY
CALGARY CHRISTIAN SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Susan Hovi
Beaver Brae Secondary School
Kenora, Ontario
Nominated by:
Carolyn Spadoni
St. Thomas More Catholic Secondary School
Hamilton, Ontario
Nominated by:
James Hibbs
Botwood Collegiate
Botwood, Newfoundland
Nominated by:
Kimberly Tremblay
FATHER LACOMBE HIGH SCHOOL
CALGARY, Alberta
Nominated by:
Sean Nicholson
Ancaster High School
Ancaster, Ontario
Nominated by:
Teresa Uruski
St. Mary's Academy
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Jeff Reid
Bill Crothers Secondary School
Unionville, Ontario
Nominated by:
Janet Gallant
Bluefield High School
Hampshire, Prince Edward Island
Nominated by:
Pauline Scott
Sacred Heart School of Halifax
Halifax, Nova Scotia
Nominated by:
Cory Cochrane
Bert Fox Community High School
Fort Qu Appelle, Saskatchewan
Nominated by:
Kevin Ryan
Stella Maris Academy
Trepassey, Newfoundland
Nominated by:
Carla Carrier
Medicine Hat High Shcool
Medicine Hat, Ab
Nominated by:
John McDougall
West Carleton
Dunrobin, Ontario
Nominated by:
Lori Irvine
Lindsay Thurber Comprehensive High School
Red Deer, Alberta
Nominated by:
Ron Crocco
Jean Vanier Catholic High School
Richmond Hill, Ontario
Nominated by:
Dawn Buckland
PARRY SOUND HIGH SCHOOL
PARRY SOUND, Ontario
Nominated by:
Stella M. Campisi
St. Basil-the-Great College School
North York, Ontario
Nominated by:
Dana Corr
BIRTLE COLLEGIATE
BIRTLE, Manitoba
Nominated by:
Ian Carswell
St. John's Kilmarnock School
Breslau, Ontario
Nominated by:
Robert Hallsworth
Newmarket High School
Newmarket, Ontario
Nominated by:
Peter Damen
Bishop McNally
Calgary, Alberta
Nominated by:
KEN GARINGER
COUNTY CENTRAL HIGH SCHOOL
VULCAN, Alberta
Nominated by:
Neal Erickson
HAZELTON SECONDARY SCHOOL
HAZELTON, British Columbia
Nominated by:
Phillip Gleim
WATROUS WINSTON HIGH SCHOOL
WATROUS, Saskatchewan
Nominated by:
Erin Lumley
HURON HEIGHTS SECONDARY SCHOOL
NEWMARKET, Ontario
Nominated by:
Marion Poole
Mary Ward C.S.S.
Tornoto, Ontario
Nominated by:
Margaret Anderson
Hudson Bay Composite High School
Hudson Bay, Saskatchewan