2012 Schulich Leader Nominees

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
Nancy Rose
Hants East Rural High
Milford, Nova Scotia
Nominated by:
Shirley Riordon
Bathurst High School
Bathurst, New Brunswick
Nominated by:
Carrie Craig
Queen Margaret's School
Duncan, British Columbia
Nominated by:
Marla McLellan
West Vancouver Secondary
West Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Tanis Clayton
Glenlawn Collegiate Institute
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Ruth Meerveld
Heritage Christian School
Jordan Station, Ontario
Nominated by:
Rachel Way
Riverview High
Riverview, New Brunswick
Nominated by:
John Iwanski
Sisler
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Lynne Lefebvre
Assumption School
Cold Lake, Alberta
Nominated by:
Jennifer Stumborg
Branksome
Toronto, Ontario
Nominated by:
Jennifer McFarlane
Miramichi Valley High School
Miramichi, New Brunswick
Nominated by:
Jennifer Ives
Columneetza Secondary School
Williams Lake, British Columbia
Nominated by:
Jyoti Mangat
Bellerose Composite High School
St. Albert, Alberta
Nominated by:
April Elliot
Notre Dame High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Shelley Boan
W.P. Wagner High School
Edmonton, Alberta
Nominated by:
Sharon Rhodes
Chestermere High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Audrey Parker
Central Peel Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Gurnam Dhillon
Lincoln M. Alexander Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Brent Lothian
Avonlea
Avonlea, Saskatchewan
Nominated by:
Jean-Pierre Pilon
École secondaire Hanmer
Hanmer, Ontario
Nominated by:
Sharon Bourque
Perth & District Collegiate Institute
Perth, Ontario
Nominated by:
Lester Simmons
Menihek
Labrador City, Newfoundland
Nominated by:
Marie-Claude Vallée-Aghaby
École secondaire St-Jean-Baptiste
Longueuil, Quebec
Nominated by:
Dan Flanagan
Ecole Secondaire Notre Dame
Red Deer, Alberta
Nominated by:
Beverly Fairful
Atlin School
Atlin, British Columbia
Nominated by:
Sabrina Davis
Marshall McLuhan C.S.S.
Toronto, Ontario
Nominated by:
Victoria Swejda
St. Thomas Aquinas
Kenora, Ontario
Nominated by:
Wilma Pidhayny
Runnymede Collegiate Institute
Toronto, Ontario
Nominated by:
JAMIE BRESCIANI
MILLER COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL
REGINA, Saskatchewan
Nominated by:
Ron Ricci
Essex District HS
Essex, Ontario
Nominated by:
Micahel Murkovich
Sherwood SS
Hamilton, Ontario
Nominated by:
Shelly Giles
North Park Secondary School
Brampton, On
Nominated by:
Susan Kirkwood
Southpointe Academy
Delta, British Columbia
Nominated by:
Jean Hinton
Diamond Jenness
Hay River, Northwest Territories
Nominated by:
Lisa Reeves
St. Francis Xavier
Edmonton, Alberta
Nominated by:
Jennifer Gosse
Batlimore School Complex
Ferryland, Newfoundland
Nominated by:
Sharon Halladay
Rideau District High School
Elgin, Ontario
Nominated by:
Jodi Wallach
Revelstoke Secondary School
Revelstoke, British Columbia
Nominated by:
Jack Bavington
Hudson College
Toronto, Ontario
Nominated by:
Aimee Carter
Cabot Jr./ Sr. High School
Neil's Harbour, Nova Scotia
Nominated by:
Theresa Worthylake
Strait Area Education Recreation Center
Port Hawkesbury, Nova Scotia
Nominated by:
Monique Gravel
École Maurice-Lavallée
Edmonton, Alberta
Université Laval