2012 Schulich Leader Nominees - w

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
Trisha Foster
South Delta Secondary
Delta, British Columbia
Nominated by:
Nova Keddy
Middleton Regional High School
Middleton, Nova Scotia
Nominated by:
Erin MacKenzie
Cobourg District Collegiate Institute East
Cobourg, Ontario
Nominated by:
Marsha Genge
Canon Richards Memorial Academy
Flowers Cove, Newfoundland
Memorial University
Nominated by:
Gregory Meredith
École Secondaire Ballenas Secondary School
Parksville, British Columbia
University of Toronto
Nominated by:
Patricia Skolski
Harry Ainlay
Edmonton, Alberta
Nominated by:
Marci Aitken
A.B. Lucas Secondary School
London, Ontario
Western University
Nominated by:
Denise Ronan
E.C Drury
Milton, Ontario
Nominated by:
Sharon Tanabe
Magee
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Carla Bennett
Westwood Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Steve Gray
Port Hardy Secondary School
Port Hardy, British Columbia
Nominated by:
Ralph Huygens
West Point Grey Academy
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Lisa Swain
Innisdale Secondary School
Barrie, Ontario
Nominated by:
Michelle Clarke
Mitchell District High School
Mitchelle, Ontario
Nominated by:
Linda Doig
Central Huron Secondary School
Clinton, Ontario
Nominated by:
Jennifer Bieber
Kipling School
Kipling, Saskatchewan
Nominated by:
Paul Merrigan
J.M.A. Armstrong High School
Salisbury, New Brunswick
Nominated by:
Sarah Dunsford
Rundle College Senior High School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Tammyu Dibbits
DURHAM CHRISTIAN HIGH SCHOOL
BOWMANVILLE, Ontario
Nominated by:
Paulette Godwin
Rothesay High School
Rothesay, New Brunswick
Nominated by:
Denise Bourque
École secondaire de Par-En-Bas
Yarmouth, Nova Scotia
Nominated by:
SEAN NOSEK
THOMAS HANEY SECONDARY SCHOOL
MAPLE RIDGE, British Columbia
Nominated by:
Randy Hanson
Baldur School
Baldur, Manitoba
Nominated by:
Patricia Buddo
Centennial
Guelph, Ontario
Nominated by:
Michael Maynard
Walkerville Collegiate Institute
Windsor, Ontario
Nominated by:
Sue Riel
Jobworks Adult Learning Centre
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Jim Horvath
St. Francis Xavier S.S.
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Stan Wiebe
Shaftesbury High Schoo
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Kate Stringer
New Germany Rural High School
New Germany, Nova Scotia
Nominated by:
Jennifer Archer
Martingrove Collegiate
Etobicoke, Ontario
Nominated by:
Mark Heidebrecht
Pender Harbour
Madeira Park, British Columbia
Nominated by:
Marilyn Green
Okanagan Mission Secondary
Kelowna, British Columbia
Nominated by:
Gerry Pennells
Brentwood College School
Mill Bay, British Columbia
Nominated by:
Bill Lindemulder
Bearspaw Christian School
Calgary, Alberta
Nominated by:
Clayton Menzies
Central Butte School
Central Butte, Saskatchewan
Nominated by:
Natalie Morgan
Donald A. Wilson Secondary School
Whitby, Ontario
Nominated by:
Lisa Galay
Lester B. Pearson High School
Burlington, Ontario
Nominated by:
John McGowan
Sutherland Secondary
North Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Joan Thain
Lambrick Park
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Anita Irani
York House School
Vancouver, British Columbia
McGill University
Nominated by:
Don Kuchison
St. Michael's School
Pincher Creek, Alberta
Nominated by:
Rob Malcolm
Waterford District High School
Waterford, Ontario