2012 Schulich Leader Nominees - r

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
Jackie Leonard
Liverpool Regional High School
Liverpool, Nova Scotia
Nominated by:
Carrie Sweeney
Madawaska Valley District High School
Barry's Bay, Ontario
Nominated by:
Mr. Stacy Dainard
St. Paul's High School
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Marusia Kondrat
Michael Power St. Joseph Catholic Secondary School
Etobicoke, Ontario
Nominated by:
Mark Mullins
Sir Robert Borden High School
Nepean, Ontario
Nominated by:
Krista Hamilton
James M. Hill Memorial High School
Miramichi, New Brunswick
University of New Brunswick
Nominated by:
Josephine Moretuzzo
Blessed Trinity Catholic Secondary School
Grimsby, Ontario
Nominated by:
Patty Shields
Grey Highlands Secondary School
Flesherton, Ontario
Nominated by:
Jim Pearce
ECOLE MISSION SECONDARY
MISSION, British Columbia
Nominated by:
Andre Savard
ECOLE SECONDAIRE SAINT CHARLES GARNIER
WHITBY, Ontario
Nominated by:
Kelly Wilkins
West Hill Secondary School
Owen Sound, Ontario
Nominated by:
Rex Hayes
Sullivan Heights Secondary
Surrey, British Columbia
Nominated by:
Maureen Alfano
Brantford Collegiate Institute
Brantford, Ontario
Nominated by:
Janice Richard
Collège catholique Franco-ouest
Nepean, On
Nominated by:
Sharon Lesy
Chatham Kent Secondary School
Chatham, Ontario
Nominated by:
Brendan O'Reilly
Clavet Composite School
Clavet, Saskatchewan
Nominated by:
John Svenson
Melville Comprehensive
Melville, Saskatchewan
Nominated by:
Ashley Richards
Hillcrest High School
Ottawa, Ontario
Nominated by:
Holly Schofield
Collingwood School
West Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Leslie Marshall
Manitoulin
M'Chigeeng, Ontario
Nominated by:
Michelle McMillan
Carberry Collegiate
Carberry, Manitoba
Nominated by:
Donna Moroz
Summerland Secondary School
Summerland, British Columbia
Nominated by:
John Murphy
Brebeuf College School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Lily Mavrogiannis
Dante Alighieri Academy
Toronto, Ontario
Nominated by:
Angela Wilmott
Lewisporte Collegiate
Lewisporte, Newfoundland
Nominated by:
Alvaretta Smith
Leo Hayes High School
Fredericton, New Brunswick
Nominated by:
Barbara Ross
West Elgin Secondary School
West Lorne, Ontario
Nominated by:
Nancy Parry
King David High School
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Bernie Smith
St. Augustine CHS
Markham, Ontario
Nominated by:
Lynn McLaughlin
Crescent Heights High School
Calgary, Alberta
University of Calgary
Nominated by:
Barb Hamblett
Beattie School of the Arts
Kamloops, British Columbia
Nominated by:
Mark Fraser
Parkland Secondary School
Sidney, British Columbia
Nominated by:
Susan Beyer
Garibaldi Secondary School
Maple Ridge, British Columbia
Nominated by:
Sue Durbacz
Dr. G.W. Williams S.S
Aurora, Ontario
Nominated by:
Diana Bon-Pickering
St. Joseph's Catholic High School
Windsor, Ontario