2012 Schulich Leader Nominees - m

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
Vincent Charbonneau
Académie catholique Mère-Teresa
Hamilton, Ontario
Nominated by:
Katherine Ridout
Upper Canada College
Toronto, Ontario
Nominated by:
Leah Goody
Listowel District Secondary
Listowel, )N
Nominated by:
Jason Roberts
Sir William Mulock
Newmarket, Ontario
Nominated by:
Beth Chevalier
A.Y. Jackson
Kanata, Ontario
Nominated by:
Christine Larsen
M.E. LaZerte School
Edmonton, Alberta
Nominated by:
Roger Cowan
Brooks Composite High School
Brooks, Alberta
Nominated by:
Maureen Woodard
Hants North Rural High
Kennetcook, Nova Scotia
Nominated by:
Shelley Ward-Cain
North and South Esk Regional School
Sunny Corner, New Brunswick
Nominated by:
Aidan Downey
Westisle Composite High School
Elmsdale, Prince Edward Island
Nominated by:
Dean Sarnecki
Archbishop Jordan High School
Sherwood Park, Alberta
Nominated by:
Patricia Bourke
Regina Mundi Catholic College
London, Ontario
Nominated by:
francesca Maietta
stephen Lewis Secondary School
Vaughan, Ontario
Nominated by:
Silvia Faggioni
St. Charles College
Sudbury, Ontario
Nominated by:
Jane Hayward
Webber Academy
Calgary, Alberta
Nominated by:
Antonella Pizzonia
Monsignor Percy Johnson Catholic Secondary School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Jim Ofrim
Camrose Composite High School
Camrose, Alberta
Nominated by:
Roberta (Bobbie) Earle
Complexe scolaire St. Claude School Complex
St. Claude, Manitoba
Nominated by:
Madeleine Abbott
ST. Francis
Calgary, Alberta
Nominated by:
Heather Jobin
Blenheim District High School
Blenheim, Ontario
Nominated by:
Louis-Philippe L'Homme
Cégep de Sainte-Foy
Quebec, Quebec
Nominated by:
Scott Steeves
Harrison Trimble High School
Moncton, New Brunswick
Nominated by:
David Santos
ARCHBISHOP CARNEY REGIONAL SECONDARY SCHOOL
PORT COQUITLAM, British Columbia
Nominated by:
Mary Fogale
Assumption College School
Brantford, Ontario
Nominated by:
Judi Wilson
Annapolis West Education Centre
Annapolis Royal, Nova Scotia
Nominated by:
Julie Lohnes
Bridgewater Jr. Sr. High School
Bridgewater, Nova Scotia
Nominated by:
Tammy Saylor
Central Collegiate Institute
Moose Jaw, Saskatchewan
Nominated by:
Joannee Molnar
Denis Morris High School
St. Cathatrines, Ontario
Nominated by:
Pat Sidey
JL Crowe
Trail, British Columbia
Nominated by:
Tom O'Malley
Eastern Shore District High School
Musquodoboit Harbor, Nova Scotia
Nominated by:
Joanne Toon
Brampton Centennial S. S.
Brampton, Ontario
Nominated by:
Bob Town
J.H Bruns Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Tanya Wilson
St Mark High School
Manotick, Ontario
Nominated by:
Boyd Perry
Holy Heart High School
St. John'[s, Newfoundland
Nominated by:
Yolanda Elso-Ponzo
W.L. Mackenzie C.I.
Toronto, Ontario
Nominated by:
Dorothy Herr
Mennonite Brethren Collegiate Institute
Winnipeg, Manitoba
University of Manitoba
Nominated by:
Kimberley Funk
Steinbach Regional Secondary School
Steinbach, Manitoba
Nominated by:
Vincent Chow
Richmond Green S.S.
Richmond Hill, Ontario
Nominated by:
Jill Long
Davidson School
Davidson, Saskatchewan
Nominated by:
Linda Pernfuss
Sir John A. Macdonald Secondary School
Waterloo, Ontario
Nominated by:
Mairi Levely
Barrie Central Collegiate
Barrie, Ontario
Nominated by:
Susan Trowell
Centre Dufferin District High School
Shelburne, Ontario