2012 Schulich Leader Nominees - d

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
Nominated by:
Jason Eagles
St. Aloysius Gonzaga
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Joy Park Petropolis
Prince Andrew
Dartmouth, Nova Scotia
Nominated by:
Blaine Harder
Grandview
Grandview, Manitoba
Nominated by:
Vince Russiello
Archbishop Romero Catholic Secondary School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Bruce Roffey
St. Andrew's College
Aurora, Ontario
Nominated by:
Cindy Vit
New Westminster Secondary School
New Westminster, British Columbia
Nominated by:
Paula Olko
John Taylor Collegiate
Winnipeg, Manitoba
Nominated by:
Du Do
St Jean de Brebeuf C.H.S.
Woodbridge, Ontario
Nominated by:
Mike Ruttan
Alberni District Secondary School
Port Alberni, British Columbia
Nominated by:
Lisa McNeil
Notre Dame Catholic Secondary School
Ajax, Ontario
Nominated by:
Alison Gomm
Lo-Ellen Park Secondary School
Sudbury, Ontario
Nominated by:
Catherine Holder
Little Flower Academy
Vancouver, British Columbia
Nominated by:
Cori Nay
St. Joseph Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Susan Gilleshammer
Vincent Massey High School
Brandon, Manitoba
Nominated by:
Patricia Barnet
Loyola Catholic Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Greg Link
Lord Dorchester Secondary School
Dorchester, Ontario
Nominated by:
Rosa Belcastro
Kingsville District High School
Kingsville, Ontario
Nominated by:
Sharen Popoff
Prince Charles Secondary School
Creston, British Columbia
Nominated by:
Martha Wood
Stephen Lewis Secondary School
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Lee Kneisz
Aspengrove School
Lantzville, British Columbia
Nominated by:
Betty Lapeyre
Prince George Secondary Scholl
Prince George, British Columbia
Nominated by:
Pamela Doyle
Lockview High School
Fall River, Nova Scotia
Nominated by:
Bob Bevan
Tommy Douglas Collegiate
Saskatoon, Saskatchewan
Nominated by:
Darlane Rogers-Wardle
Holy Name of Mary Catholic Secondary School
Brampton, Ontario
Nominated by:
Lorraine Engel
Bishop James Mahoney
Saskatoon, Saskatchewan
Nominated by:
Elizabeth Scott
Owen Sound Collegiate and Vocational Institute
Owen Sound, Ontario
Nominated by:
Beth Foster
Bear Creek Secondary School
Barrie, Ontario
Nominated by:
Natalie Handy
Belmont Secondary
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Alison Green
Bell High School
Nepean, Ontario
Nominated by:
Dee Elder
Old Scona Academic
Edmonton, Alberta
Nominated by:
Gina Mancini
Chaminade College School
Toronto, Ontario
Nominated by:
Craig Lauridsen
Cowichan Secondary
Duncan, British Columbia
Nominated by:
Elaine Brown
Henry Street High School
Whitby, Ontario
Nominated by:
Jennifer Boston
Port Credit S.S.
Mississauga, Ontario
Nominated by:
Jennifer Craft
St Malachy's Memorial High School
Saint John NB, New Brunswick
Nominated by:
Joanne Bruce-Lockhart
Glenlyon Norfolk School
Victoria, British Columbia
Nominated by:
Cory Feschuk
Souris
Souris, Manitoba
Nominated by:
JOSEPH SANTALUCIA
VAUGHAN ROAD ACADEMY
TORONTO, Ontario
Nominated by:
Allison Barber
Eastglen High School
Edmonton, Alberta
Nominated by:
Kathleen Osborne
Ridgetown District High School
Ridgetown, Ontario
Nominated by:
Anne Gallagher
École secondaire catholique Algonquin
North Bay, Ontario